Apie darželį-mokyklą

• 1966 metais buvo įsteigtas 100-asis lopšelis-darželis Naujininkų mikrorajone;
  • 1990 metais čia pradėjo veikti lenkiškos grupės;
  • 1998 metais įstaigai buvo suteiktas pavadinimas „Šaltinėlis“;
  • 2002 metais lopšelis-darželis buvo reorganizuotas į mokyklą-darželį „Šaltinėlis“.

Mokykla-darželis „Šaltinėlis“ yra ugdymo įstaiga, teikianti ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą lenkų kalba ir pradinį ugdymą vaikams lenkų kalba.

Ikimokyklinis ugdymas:

Veikia ankstyvojo (1,5-3 m.), ikimokyklinio (3-6 m.), priešmokyklinio (6-7 m.) ugdymo grupės.

Pradinis ugdymas:

Ugdymo forma:

• dieninė;
  • mokymas(is) namuose;
  • savarankiškas mokymas(is).

Mokyklą-darželį lanko 265 ugdytiniai:

• 137 darželinukų;
  • 128 mokinių.

Dabar mūsų įstaigoje veikia:
7 pradinės klasės (128 moksleiviai);
7 grupės (137 vaikai), iš jų – 2 lopšelinės – „Boružėlių“, „Nykštukų“ grupės, 4 darželinės – „Nykštukų“, „Perliukų“,  „Ančiukų“, „Meškiukų“ grupės,  1 priešmokyklinio ugdymo grupė –„Bitutės“.

Grupių darbo trukmė – 5 grupės po 10,5 val.  ir 2 grupės po 12 val.

Darželinukai turi galimybę mokytis lietuvių ir anglų kalbos.
Moksleiviai lietuvių kalbos pradeda mokytis nuo 1 klasės, anglų kalbos – nuo 2 klasės.
Nuo 1 klasės prasideda anglų kalbos mokymas – pamokos-konsultacijos.
Pailgintos dienos grupė veikia iki 18.00.
Mokyklos bibliotekoje turime didelį vaikų literatūros pasirinkimą.
Vasaros atostogų metu, birželio mėnesį organizuojama 2-ų savaičių vasaros dieninė stovykla.

Mokykloje-darželyje veikia daug įvairių būrelių:

Rytų kovos menų „Niat-nam“;

Kompiuterinio raštingumo pradmenys;

Teatro būrelis „Na niby“;

Liaudies šokių ansamblis „100 šypsenų“;

Choras „Žvaigždutės“.

Nuo 2007 metų įstaigai vadovauja direktorė Violeta Kučinskaja. Ji turi II vadybinę kvalifikacijos kategoriją.

Pedagogų komanda yra kvalifikuota, kompetentinga, gebanti keistis, nuolat besimokanti, energinga, aktyviai ieškanti naujovių ir jas įgyvendinanti. Kvalifikuotą pagalbą vaikams ir šeimoms teikia logopedas, socialinis pedagogas.

Pagrindinis dėmesys įstaigoje skiriamas vaiko ir pedagogo bendravimui ir bendradarbiavimui: vaikas laikomas lygiaverčiu suaugusiojo partneriu, pedagogai – vaiko sumanymų bendraautoriais. Įstaigos bendruomenėje formuojamas teigiamas požiūris į vaiko fizinę, protinę, meninę, pažintinę veiklą, savarankiškumą, saviraišką, vaiko socializaciją, perėjimą į aukštesnę ugdymo(si) pakopą.

Mokykla-darželis „Šaltinėlis” tenkina svarbiausius vaiko poreikius: judėjimo, fizinio ir psichinio saugumo, bendravimo, pažinimo, saviraiškos, puoselėja jo individualumą, iniciatyvumą, kūrybiškumą.

Institucijos grupė: darželis- mokykla;

Steigėjas: Vilniaus m. savivaldybė;

Teisinė forma: Savivaldybės biudžetinė įstaiga;

Teisinis statusas: veikianti;

Tipas: darželis- mokykla;

Paskirtis: bendrosios paskirties mokykla;

Mokomoji kalba: lenkų;

Pagrindinė veiklos sritis: švietimas.

Rūšis – ikimokyklinis ugdymas, priešmokyklinis ugdymas,  pradinis ugdymas.

Identifikavimo kodas – 190021689.

Vilnius, Lietuvos Respublika.

Telefonas/faksas: (8-5) 2166071